Biedronki w Muzeum Etnograficznym

Dnia 16 marca 2018 grupa Biedronek oraz grupa Słoneczek udały się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści na temat obrzędów związanych z Wielkanocą. Dowiedziały się również o znaczeniu symboli kojarzonych z tymi świętami. Wspólnie podziwialiśmy przegląd strojów ludowych oraz kolekcję pisanek i kraszanek. Następnie przeszliśmy do sali, w której dzieci miały za zadanie uzupełnić zawartość koszyczków wielkanocnych. Na zakończenie lekcji muzealnej przedszkolaki dekorowały pojemniki, w których później siały owies.
Katarzyna Jędrych

 

 
 
 

kontakt

Przedszkole nr 106

ul. Trocka 4
03-563 Warszawa
tel./fax: (022) 679-67-99
e-mail: sekretariat@przedszkole106.pl
 
 
 
  The administrator needs to log in and select a Google Analytics account.Liczba odsłon: (ostatnie 30 dni)