Czyste powietrze wokół nas

W dniach 26.02 – 02.03.2018r. Przedszkole nr 106 przystąpiło do programu „Czyste powietrze wokół nas” zaproponowanego przez Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną m. st. w Warszawie. Celem programu było kształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu, zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, gdzie mogą być narażone na dym oraz na szkodliwość dymu papierosowego i wiedzy nt skutków palenia papierosów. Wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę wokół przedszkola i obserwowaliśmy dymy i źródła, z których pochodzą. Dzieci w małych zespołach rysowały plakaty i opowiadały na forum grupy o źródłach dymu: samochody, fabryki, papierosy, kominy i inne. W trakcie zajęć przedszkolaki zaprzyjaźniły się z Zielonym Dinkiem – smokiem, który chętnie oddycha czystym powietrzem, poszukiwały tabliczek z „zakazem palenia” i samodzielnie projektowały zawieszki „NIE PAL”. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach, które również spotkały się z aprobatą rodziców.

Magdalena Ch.