“Logobajlandia”- czarodziejskie słowa.

Logo, logo, logo baj…..
17 czerwca 2011r. był dla naszej placówki dniem szczególnie radosnym. Grupa dzieci, rodziców i nauczycieli wystawiła spektakl pt. „Logobajlandia” – bajkę muzyczną połączoną z zabawami logopedycznymi. Autorką pomysłu przedsięwzięcia jest Pani Barbara Krupińska, która zaprosiła do współpracy pisarkę Marię Witebską, muzyka Adama Pietruszkę a także chętnych rodziców i nauczycieli z naszego przedszkola. Pani Maria stworzyła krótkie humorystyczne dialogi opowiadające historię małej niesfornej myszki, jak również znakomite teksy piosenek. Każdy z tych utworów  jest logopedycznym drogowskazem i muzycznym przebojem, dzięki porywającej aranżacji Adama Pietruszki.

Spektakl „Logobajlandia”był jedynym w swoim rodzaju pełnym muzyki, zabawy i radości dialogiem z publicznością. Kolorową całość tworzyli aktorzy, rekwizyty np. dżdżownica oraz piękna scenografia wykonana przez rodzica- Panią Julitę Laufer.
Myślę, że wiele tekstów i piosenek z naszego spektaklu pozostanie widzom w pamięci i posłuży jako nowatorska forma zachęcająca do ćwiczeń logopedycznych.
Serdecznie dziękujemy twórcom, wykonawcom oraz wdzięcznej publiczności za udział w „Logobajlandii”.

 

Osoby biorące udział:

Myszki:  Kacper Styś, Marianna Kapusta, Marysia Szymańska, Bartosz Szymański, Marcin Zaremba, Jakub Dominik, Wiktor Redziński, Zuzanna Garczewska, Kacper Szczerba
Logo Pani: Barbara Krupińska
Mama: Hanna Garczewska
Tata: Piotr Szymański
Kogut: Katarzyna Dominik
Kot: Anita Styś
Szczur: Adam Pietruszka
Dżdżownica: Marta Szymańska
Żaba: Piotr Dominik
Dzięcioł: Iwona Kapusta
Kury: Zuzanna Świderska, Anna Chromińska
Śpiew: Izabela Szczerba, Iwona Majchrowska, Magdalena Chełpa

Iwona Majchrowska
Zuzanna Świderska

 
 
 

kontakt

Przedszkole nr 106

ul. Trocka 4
03-563 Warszawa
tel./fax: (022) 679-67-99
e-mail: sekretariat@przedszkole106.pl
 
 
 
  The administrator needs to log in and select a Google Analytics account.Liczba odsłon: (ostatnie 30 dni)