WIELCY POLACY W OCZACH PRZEDSZKOLAKA – JAN BRZECHWA

16 listopada 2017r. w Przedszkolu nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I przy ulicy Korzona 2 w Warszawie odbył się II etap oraz uroczyste podsumowanie konkursu „Wielcy Polacy
w oczach przedszkolaka – Jan Brzechwa”.

Główne cele konkursu to m.in.: poznanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz rozbudzanie kreatywności i zdolności plastycznych dzieci.

Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap – polegał na wykonaniu pracy plastycznej będącej ilustracją do wybranego wiersza Jana Brzechwy. II etap – to quiz wiedzy – składał się z pięciu konkurencji, w których dzieci musiały wykazać się znajomością następujących utworów: „Kaczka Dziwaczka”, „Na straganie”, „Tydzień”.

Nasze przedszkole reprezentowała Natalia i Adaś z grupy „Misie”.

Dzieci wspaniale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.

Szczęśliwe powróciły do placówki z nagrodami oraz dyplomami. GRATULUJEMY!

H.F