Zdrowe posiłki

Nasze przedszkole posiada własne zaplecze kuchenne, gdzie przygotowujemy posiłki dbając o ich różnorodność i kaloryczność.  Nie ograniczamy posiłków ani nie zmuszamy dzieci do jedzenia zachęcając jednak do próbowania nowości.

Zapewniamy dzieciom zdrowe posiłki przygotowywane z uwzględnieniem wymagań dietetycznych małego dziecka. Preferujemy zdrową żywność (owoce, warzywa, naturalne kompoty), a posiłki przygotowywane są w taki sposób, aby zawierały jak największą ilość wartościowych witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju dzieci. Każdego dnia dzieci otrzymują świeże owoce lub warzywa, a my zachęcamy do ich zjadania.